Muzika folklorike gjallëron Vlorën për 3 ditë, 300 artistë nga rajoni e bota performojnë në qytetin bregdetar

15 Qershor, 20:04

Ritmet e muzikës folklorike dhe ngjyrat e kostumeve tradicionale i dhanë qytetit të Vlorës tre ditë festë. Aulona Folk Festival, mblodhi në qytetin bregdetar grupe nga vende të ndryshme të botës, ndërsa fitues i edicionit të 13-të u shpall grupi “Gojus” nga Lituania.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha