Ndarja e çmimeve të muzikës, Taylor Swift dhe Shakira triumfojnë në MTV

13 Shtator, 16:37

Ylli amerikan i pop-folk-ut, Taylor Swift dhe artistja kolumbiane Shakira u kurorëzuan si mbretëreshat e MTV Video Music Aëards 2023 në Nju Jork. Çmimi për këngën më të mirë, muzikën më të mirë pop, regjinë më të mirë dhe çmimin për videoklipin më të mirë për hitin e saj “Anti-Hero”, Taylor Swift fitoi katër çmime në MTV.