Ndryshimet kushtetuese/ Kume: PD nuk ka qenë e sinqertë për rishikim të sistemit zgjedhor dhe garantimin e barazisë së votës! Këto propozime nuk sjellin asgjë të re

19 Tetor, 15:05

Konstitucionalisti Kristaq Kume i ka konsideruar ndryshimet kushtetuese të PD jo të sinqerta dhe se nuk sjellin asgjë të re, përkundrazi risjellin ndryshimet e 2008 në tentativë për të zhbërë ndryshimet e korriku 2020. Në një intervistë për Report Tv, Kume tha se ndryshmet e korrikut të 2020 u krijua mundësia që ndarja e mandateve të përcaktohet në Kodin Zgjedhor, por PD kërkon të sjellë të njëjtin gjë që ka qenë më parë se ndarja e mandateve  të bëhet  duke iu referuar një ndër ndarjeve territoriale të vendin, pra të njëjtin sistem të 2008.

 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha