Në fundjavë priten të bjerë raketa kineze 18-tonëshe që ka dalë nga kontrolli, në hartën e rënies së mundshme përfshihet edhe Shqipëria

8 Maj, 08:09

Mbetjet e një rakete të madhe kineze, që u lëshua në hapësirë javën e kaluar, pritet të hyjnë në atmosferën tonë më 9 maj. Raketa Long March 5B u nis nga ishulli kinez i Hainan më 29 prill dhe transportonte modulin Tianhe, i cili kishte furnizime për ekuipazhin kinez në stacionin hapësinor dhe objekti 18 tonësh është një nga më të mëdhenjtë në dekada që do të realizojë një hyrje të pa drejtuar në atmosferë.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha