Në s(provën) e shfaqjes 'Përvjetori i ditëlindjes', Bitraku 'thyen' kanonet e teatrit e ngjit 100 spektatorë në skenë, Halilaj përballë Malajt në një lojë komplekse

28 Maj, 22:02

Nga 27 maji, me regji të Besmir Bitrakut do të vihet në skenën e Teatrit Kombëtar pjesa “Përvjetori i ditëlindjes”, përshtatur nga filmi “Festen” i vlerësuar nga juria e Kanës. “Report tv” sjell emocionet e provës së parë skenike, dhe rrëfimin e regjisorit e aktorëve. Nga Luiza Xhuvani e Viktor Zhustaj, në shfaqje artistë kalibri, me Tristan Halilaj e Petrit Malaj si protagonistë, për të dhënë një mesazh të fortë kundër abuzimit të fëmijëve.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha