Netanyahu shkarkon ministrin e Mbrojtjes, protesta masive në Izrael, mijëra njerëz në rrugë! Herzog: Ndaloni reformën në drejtësi! SHBA: Të shqetësuar

27 Mars, 09:35 | Përditesimi i fundit: 2023-03-27 21:54:15

Revoltë natën, në Izrael. Kryeministri Benyamin Netanyahu shkarkoi ministrin e Mbrojtjes Yoav Gallant dhe drejtuesit e protestave thirrën menjëherë disa demonstrata në të gjithë vendin. Përplasje nga Tel Avivi në Jerusalem, madje edhe pranë rezidencës së kryeministrit. Sipas mediave izraelite, qindra mijëra njerëz dolën në rrugë.

Kategori të tjera