Nis sot Seria A, Milani pret Udinesen e Interin luan në Lecce, Barcelona regjistron blerjet e reja për sfidën e parë

13 Gusht, 11:15

Të gjithë kundër Milanit. Sot nis sezoni i ri në Serinë A dhe të parët që zbresin në fushë janë kampionët në fuqi të Milanit. Kuqezinjtë në një “San Siro” të mbushur plot presin Udinesen duke filluar nga ora 18:30 me objektivin për ta nisur me maksimumin e mundshëm fitore. Trajneri Stefano Pioli i bindur në konferencë tha se tek futbollistët e tij ka parë të njëjtin shpirt si vitin e shkuar dhe objektiv mbetet titulli. Mungon Tonali vendin e të cilit pritet ta zërë Krunic, edhe Diaz do jetë titullar e Rebic në majën e sulmit me Giroud në stol. Po në 18:30 luhet edhe Sampdoria-Atalanta.

Kategori të tjera