Nishani: Bashkëqeverisja me PS do ishte asgjësim për PD! S’ka shkelje të rënda për shkarkimin e Metës

17 Qershor, 22:40

Duke komentuar ftesën e Ramës ndaj opozitës për bashkëpunim, kryetari i Këshillit Kombëtar Bujar Nishani tha se nëse ndodh një gjë e tillë do të ishte asgjësim për PD. Kurse për shkarkimin e presidentit Meta, Nishani tha se nuk ka shkelje të rënda dhe nuk beson se do të ndodhë.

"Ska asgjë të qartë se çfarë është bashkëpunim dhe cilat janë termat, rama historikisht ka qenë hilanjos në deklartat e komunikimet me PD. Bashkëqeverisje do të ishte asgjësim për PD. Nuk besoj se zgjidhja e presidentit është e afër, ska fakte dhe prova që vërtetojnë shkelje të rëndë, është bazuar në gjykim politik. Mund ti ketë gabim qëndrimet politike po ska shkelje të rëndë për shkarkimin e tij, ska fakte dhe prova", tha Nishani.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha