“Nisi me një refuzim” Naser Berisha rrëfen historinë e dashurisë dhe sekretet e hiteve të tij

22 Nëntor 2023, 13:34

Kantautori i njohur Naser Berisha në një rrëfim për karrierën prej 40 vitesh në muzikë me baladat hit, jeta në Gjermani, puna në teatër dhe familja…

Për herë të parë Naser Berisha nisi të këndonte në vitin e tretë të shkollës së mesme, në moshën 15-16 vjeçare, ku krijoi dhe band-in e tij muzikor. Ai rrëfen arsyet politike të asaj kohe të cilat bënë që grupi të shpërbëhej dhe të gjithë të merrnin drejtime të tjera në jetë. Por pas çlirimit të Kosovës, grupi u ribashkua duke krijuar këngë, të cilat janë ende hite sot e kësaj dite dhe këndohen nga e gjithë rinia shqiptare. Naseri ndan dhe disa sekrete të këngëve të tij të preferuara “Do të doja” dhe “A më kujton”.

Naser Berisha në studion e “Rreze Dielli” i përlotur rrëfeu problemin shëndetësor që e detyroi të shkëputej nga muzika për të dytën herë për shkak të një sëmundje autoimune si alopecia, ku si pasojë i ranë flokët dhe e përjetoi me shumë vështirësi psikologjike. ”Unë u tërhoqa në atë kohë, nuk kisha vullnetin dhe forcën të këndoja më” teksa forcën për t’u ringritur e gjeti tek familja, e cila ishte mbështjetja e tij më e madhe. Aktualisht ai është një inxhinier zëri në Gjermani, ku punon në teatër dhe gjen kohën për të kënduar, sa herë organizohet me bandën e tij, ku së shpejti pret të publikojë dhe dy këngë të reja.