Një person me thikë në dorë përhap panik në stacionin e trenit në Romë, policia e qëllon me armë për ta neutralizuar

20 Qershor, 22:53

Një i burrë i pajisur me një thikë ka përhapur panik në stacionin e trenit 'Termini' në Romë të Italisë. Është dashur ndërhyrja e policisë për të ndalur këtë person, i cili sulmoi me thikë edhe punonjësit e policisë. Edhe pse policia i bënte thirrje për t'u dorëzuar në fakt personi 'dhuronte spektakël' duke hipur mbi makina apo luajtur me policisë duke u shpëtuar nga duart gjatë kohës që ata përpiqeshin ta ndalonin.

Në këtë moment policia ka qëlluar me armë duke e plagosur dhe më pas prangosur atë. Agresori ishte 44 vjeç me origjinë nga Gana, i cili u plagos lehtë dhe mori mjekimin në spital. Janë të paqarat motivet që e çuan të këtë person të kryejë këtë akt ekstrem.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha