Një postim në Twitter dhe një rrebesh me bomba! 'Mashtrimi' i izraelitëve shkakton ofensivën më të madhe të ushtrisë izraelite në tunelet e Hamasit!

15 Maj, 13:13

Forcat e Armatosura Izraelite, me anë të një mashtrimi në Twitter kanë arritur të futin në grackë trupat e Hamasit, duke shkaktuar një nga sulmet më të rënda dhe duke shkaktuar dhjetëra viktima.  Twitteri i IDF dha përshtypjen se ushtria izraelite kishte hyrë në Rripin e Gazës dhe se ishin zhvendosur të paktën 10 mijë palestinezë nga fshatrat arabe në veri. Media raportoi se ofensiva tokësore kishte filluar, që Izraeli kishte njoftuar se ishte duke u përgatitur.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha