Një truk i thjeshtë, pa shpenzime për të ruajtur agrumet e freskëta pa frigorifer, për kohë të gjatë

28 Mars, 14:15 | Përditesimi i fundit: 2023-03-28 14:15:37

 

Agronomi Spahi Jahja na zbulon një mënyrë të thjeshtë të ruajtjes së freskët të agrumeve, duke i mbështjellë ato me letër alumini. Falë kësaj metode, agrumet nuk thahen as prishen por qëndrojnë si ditën e parë të këputjes nga pema. Ai thotë se agrumet e shtëpisë i ka mbështjellë që në muajin tetor dhe rezulati është si në video…

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha