Pamjet, një qytet në Turqi i bërë rrafsh me tokën

6 Shkurt, 13:17

Qyteti i Kahramanmaraş nuk ekziston më. Pamjet e publikuara nga mediat italiane dhe të regjistruara nga qytetarët tregojnë shtëpi të shkatërruara, ndërtesa të shembura, rrënoja kudo. Tërmeti me magnitudë 7.9 që goditi Turqinë jugore dhe Sirinë ishte jashtëzakonisht i fortë.

Kategori të tjera