Parashikimi i yjeve për muajin shtator! Të gjitha shenjat në ‘lupën’ e astrologut Jorgo Pulla

14 Shtator, 09:08

Në një intervistë në emisionin “Rreze Dielli” në Report Tv, astrologu i njohur Jorgo Pulla tregoi më tepër për parashikimin e yjeve për dy javët e fundit të shtatorit, ku theksoi se do të kemi lajme të mëdha këtë fund shtatori:

“Është një vjeshtë që do djegi shumë me lajme shumë të madhe duke filluar nga tani sepse hëna e re që ishte në datë 7 ka ndikuar shumë me cështjet e punës me ndryshimet madhore që do të kemi edhe tani e tutje deri me datën 30 do të kemi shumë shumë gjëra që do të dëgjojmë, do hapni televizorin dhe do të shikoni se çfarë ka për të ndodhur, do  ndodhi në lidhje me çështje pune por do të kenë përfitime shumë të mëdha dhe njerëzit që na rrethojnë me punra të ndryshme që kanë punë lapsi, që kanë pengesa kanë një rikthim nga e shkuara. Duhet të jenë shumë të kujdesshëm nëse kanë nisur një flirt nëse nuk duan që ajo të vazhdojë jo si në të shkuarën, duhet të bisedojnë në mënyrë sa më të qartë” tha ai.

Parashikimi i yjeve për secilën shenjë:

Dashi- Muaji shtator është muaji vendimtar dhe fillimi i vjeshtës dhe  ka dhe gjëra shumë të mira që do të ecin përpara në lidhje me punën dhe karrierën e tyre. Kështu që ju që keni lidhje nga e shkuara bëni kujdes mos u nxitoni dhe të gjeni rrugëzgjidhje në këto gjëra.

Demi- Një lajm shumë të mirë do të merrni nga tani deri në datën 25-26 ka dicka shumë të mirë për ju dhe një mënyrë shumë e mirë për ju dëshironi që të shkoni jashtë, keni marr dokumenta ose jeni në pritje të një udhëtimi e realizoni. Dhe në anën shpirtërore pak të vëmendshëm mos u nxitoni sepse një lidhje që mund të keni pasur me akrepë ka rikthim.

Binjakët- Qahen pak përsa i përket punës së tyre këtë periudhë sepse kanë një lëvizje, këta që kanë vende kyce në administrata të ndryshme dhe do të dëgjojmë lajme nga binjakët, ka një ndikim shumë të madh në fushën e punës dhe ekonomisë së tyre por edhe juve që keni për të bërë një lëvizje, lëvizjen bëjeni tani, është koha më ideale sepse ndikimet që kanë të bëjnë me datat 22, 23, 24, 25,shkon dielli në peshore dhe prish pak terezinë prandaj është koha tani. Mundësitë janë të mëdha me cështjet shpirtërore, në lidhje me disa vendime të rëndësishme që do të merrni ose cështje ligjore që merr fund.

Gaforrja- Jeni nxituar përpara tre muajve por keni pasur edhe disa probleme në lidhje me cështjet ligjore duket se do të zgjidhen për ju që keni probleme tani në këtë periudhë mundohuni që ti zgjidhni sepse është një periudhë shumë e përshtatshme, mundësitë e reja që do të keni dhe është mënyra më e mirë për t’i zgjidhur tani në këtë periudhë. Nga ana shpirtërore një lidhje me Bricjap apo edhe me Dem është mëse e mundur të realizohet.

Luani- Shtatori është një mundësi shumë e mirë për të parë se cfarë do të bëni nën ndikimet e punës  suaj por edhe një gjë shumë e mirë tani që është reale përsa i përket komunikimit, marrjes së vendimit në lidhje me disa dokumente të rëndësishme që do të bëni  me biznesin tuaj dhe kjo është një mundësi shumë e mirë që mund ta zgjidhni.

Virgjëresha- Koha ti jepni rëndësi jetës tuaj familjare. Për ju që jeni të palidhur ose keni pasur disa problem me lidhjen tuaj ose të larguar duket se tani është një mundësi e mirë për të bërë një bisedë të rëndësishme me njëri-tjetrin.

Peshorja- Është një mundësi shumë e mirë për të parë se cfarë do të bëni tani e tutje. Keni pasur një problem me shtetinm duket se tani do të dilni shumë të fituar, Ka dicka shumë të mirë për jut ë shenjës së peshores në fushën ekonomike financiare dhe vazhdimësia, në lidhje me cështjet shpirtërore një problem të vogël keni pasur me gaforren dhe ujorët duket se e zgjidhni. Të palidhurit duket se është një mundësi shumë e mirë tani por duhet parë se cfarë duhet të bëni në ditët në vazhdim.

Akrepi- Zgjidhni gjërat urgjente, është koha të shihni se cfarë do ë bëni në fushën ekonomike, keni mungesë në cështjet ekonimike por kjo nuk do të thotë që do të keni problem më vonë. Kjo duket se do të zgjidhet deri në fund të muajit.

Shigjetari- është një mundësi shumë e mirë tani se cdo të bëni, disa udhëtime që do të keni dhe disa takime shumë të rëndësishme, dy persona shumë të rëndësishëm ju ndihmojnë në fushën ekonomike –financiare ose në blerje të një objekti.

Bricjapi- Është një kohë e përshtatshme që ju mund të zgjidhni atë që ju përket, gjërat më të mira. Duhet të bëni kujdes gjatë gjatë 10-ditëshit të parë dhe të tretë sepse është thikë me dy presa nëse jeni në një lidhje dhe keni pasur në lidhje më përpara nuk I kei shkëputur, shkëutuni sa nuk është vonë sepse do të keni ndikime problematike.

Ujorët- Do të zgjdhni gjëra të pazgjidhura më përpara sic është puna, karriera, ekonomia dhe nëse prisni për blerje mund ta realizoni deri në datën 26 shtator.

Peshqit- Është një kohë shumë e përshtatshme në lidhje me njohjet e reja, në lidhje me gjërat që do të bëni dhe I keni mundësitë tani në këtë periudhë, është periudha më ideale për ju sepse peshqit dinë se cfarë duan dhe nuk humbasin kohë për gjëra të tjera që mund të ketë. Ekonomia dhe financat duket se janë pozitive.

 

Programe të tjera

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha