Pas deklaratave të Samitit të NATO-s, Pekini kërkon që organizata të mos e ekzagjerojë me 'kërcënimin kinez'

15 Qershor, 16:05

Vendosja e Kinës në qendër të agjendës së NATO-s dhe konsiderimi i saj si një faktor kërcënues në "rendin ndërkombëtar të bazuar në rregulla" ka nxitur reagimin e menjëhershëm të Pekinit zyrtar.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha