Pasaporta shëndetësore, mijëra persona ngrihen në protesta në Francë: Liria jonë është në rrezik

31 Korrik, 23:03

Mijëra persona kanë protestuar të shtunën në Paris dhe qytete të tjera franceze kundër pasaportës së detyrueshme shëndetësore për hyrjen në shumë ambiente publike. Këtë masë, Qeveria franceze e prezantoi në përpjekje për të luftuar valën e katërt të pandemisë COVID-19.

Si pasojë e protestave mbetën të lënduar 3 policë

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha