Petulla amerikane nga zonja Albana

23 Janar, 13:25

Petulla amerikane

Përbërësit:

  • 2 vezë
  • 1 gotë kos
  • 1 gotë e gjysëm miell
  • 2 lç pluhur pjekës
  • ½ gotë vaj

Përgatitja:

Për servirje;

Mjaltë dhe fruta pylli

 

Rrahim vezët, shtojmë kosin, vajin, pak kripë, pluhurin pjekës dhe miellin e situr. E punojmë mirë brumin e petullave dhe e hedhim garuzhde-garuzhde në një tigan të nxehtë. Petullat i servirim spërkatur me pak mjaltë dhe reçel sipas dëshirës.

 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha