Petulla të rreme nga zonja Albana

16 Maj, 11:24

Petulla të rreme

Përbërësit:

400 gr miell gruri

3 qepë të njoma

2 bishta preshi

1 vezë

Majdanoz

Kripë, piper

Vaj për skuqje

Përgatitja:

Presim qepët dhe preshin hollë dhe i përziejmë me miellin, vezën, kripën, piperin dhe majdanozin. E punojmë mirë brumin dhe skuqim petullat në vaj të bollshëm.

 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha