Pikët rekord të Napolit, Spaletti tregon 'recetën'! Mourinho: Roma s'e meritonte të humbiste

30 Janar, 14:43

Ishte Osimhen ai që zhbllokoi shifrat me një eurogol në minutën e 17, duke çuar peshë zemrat e të gjithë tifozëve që ishin në stadiumin ‘Maradona’. Mirëpo në minutën e 75 El Shaarawy riktheu baraspeshën, duke zgjuar edhe shpresën e Romës për fitore. Gjithsesi ky rezultat nuk zgjati shumë pasi në vijim Simeone do realizonte një gol fantastik për të dalë me fitore dhe njëkohësisht duke e çuar diferencën me Interin ndjekës në 13 pikë.

Kategori të tjera