Plan për grusht shteti në Gjermani, 25 në pranga! Ekstremistët kishin plan të sulmonin ndërtesën e parlamentit (FOTO)

7 Dhjetor 2022, 15:34

Në mëngjesin e ditës së sotme, (07. 12. 2022), janë arrestuar 22 anëtarë të dyshuar të grupit dhe tre mbështetës të dyshuar, njoftoi prokurori federal në Karlsruhe. Në të njëjtën kohë, më shumë se 130 shtëpi, apartamente dhe zyra u kontrolluan dhe bastisën në njëmbëdhjetë shtete federale.

Kategori të tjera