Po tensionohet gjithnjë e më tepër situata mes Rusisë dhe Ukrainës, të cilat akuzojnë njëra tjetrën se po planifikojnë sulme ushtarake.

3 Dhjetor 2021, 22:08

Ukraina paralajmëron botën se Rusia po përgatitet ta sulmojë ushtarakisht në fund të janarit. Duke cituar raportet e Inteligjencës, Ministri i Mbrojtjes së Kievit Oleksi Reznikov deklaroi në parlament se Rusia ka grumbulluar 94,000 trupa pranë kufijve të Ukrainës për këtë arsye.

 

Kategori të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha