Polemika pafund për derbin Juventus-Inter, Del Piero: Vetëm arbitri mund ta shpjegojë penalltinë e Cuadrado-s

16 Maj, 12:29

Supersfida e javës së 37 në Seria A mes Juventusit dhe Interit, që njihet ndryshe edhe si derbi i Italisë dhe që u fitua 3-2 nga bardhezinjtë, ka shkaktuar shumë polemika për shkak të arbitrit Calvarese.

Ai u bë protagonist i tre penalltive tejet të diskutueshme, i dy kartonave të kuq, por mbi të gjitha i një episodi që vendosi ndeshjen në favor të ‘zonjës së vjetër’. Në minutën e 88 Cuadrado rrëzohet në zonën e Inter pas një kontakti me Perisic, por sa më shumë ku aksion rishikohet aq më shumë shtohen pikëpyetjet. Në fragmente të veçante madje krijohet edhe përshtypja se është futbollisti i Juventusit ai që e ka shkaktuar penalltinë. Gjithsesi ajo u akordua dhe u bë përcaktuese për rezultatin e ndeshjes 3-2.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha