Presidenti i Austrisë: Do rrisim bashkëpunimin ekonomik, 20 biznese prezantojnë ekspertizën! Inkurajojmë Shqipërinë të zhvillojnë reformat

27 Mars 2023, 13:16

Presidenti i Austrisë Alexander Van der Bellen ka zbuluar detaje rreth takimit me presidentin Bajram Begaj duke thënë se në fokus ishte reforma në drejtësi dhe bashkëpunimi ekonomik. Për këtë të fundit shprehet se 20 biznese ndodhen në Shqipëri për të prezantuar ekspertizën e tyre. Gjithashtu shprehu mbështetje për procesin e integrimit dhe për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi.