Promovohet libri “politika dhe ide” i Valentina Leskajt! Politikania e njohur: S’ka kulturë bashkëpunimi, po vjen duke u shuar vija ndarëse mes PS dhe PD

17 Qershor, 12:58

Është promovuar këtë të mërkurë libri “Politika si ide” i politikanes së njohur të Partisë Socialiste Valentina Leskaj. Ky libër i botuar nga “Toena” vjen pas tri dekadave të eksperiencës personale politike dhe kontributit të zonjës Leskaj në shoqërisë civile. Botuesja Irena Toçi rrëfen rrugën e daljes në dritën e botimit të librit “Politika si ide”.

Librin e kanë vlerësuar edhe Alda Bardhyli, drejtoresha e Librit në Ministrinë e Kulturës, akad. Adrian Civici, shkrimtarja Diana Çuli, drejtori i Bibliotekës Kombëtare Pirro Misha e të tjerë për larminë e tematikave të trajtuara dhe për analizën e thellë të politikave publike nga të dyja kahet e spektrit politik shqiptar.

Kategori të tjera

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha