Protesta e Rithemelimit, Haklaj: Kundër SHBA e gjykatave, një miting që institucionalizoi anti-amerikanizmin në Shqipëri

22 Shkurt, 18:06

Anëtari i kryesisë së PD-së, Azgan Haklaj i ftuar në emisionin 'Studio Live' me gazetarin Arbër Hitaj në Report Tv ka deklaruar se protesta e Rithemelimit dy ditë më parë ka qenë kundër SHBA dhe Ggjykatave. Një miting që ka institucionalizuar anti amerikanizmin në Shqipëri e cilësoi më tej Haklaj protestën që u finalizua me akte dhune.