Protesta në Stokholm, digjet Kurani! Turqia reagon ashpër: Sulm i ndyrë ndaj librit tonë të shenjtë! Fyen vlerat, e papranueshme

21 Janar, 22:26

Protestat e mbajtura të shtunën në Stokholm kundër kërkesës së Suedisë për t’u anëtarësuar në NATO, që përfshinë dhe djegien e një kopje të Kuranit, rritën ndjeshëm tensionet me Turqinë, në një kohë kur vendi nordik, ka nevojë për mbështetjen e Ankarasë për të siguruar anëtarësimin në aleancën ushtarake.

Kategori të tjera