Pushuesit kthehen nga plazhet, trafik i rënduar nga jugu në veri! Radhë kilometrike mjetesh në Orikum-Vlorë

20 Qershor, 20:10 | Përditesimi i fundit: 2021-06-21 07:33:26

Në fundjavë turistët vendas i drejtohen të gjithë bregdetit të jugut por edhe Shëngjinit dhe Velipojës duke bërë që në orë të caktuara të ditës të krijohet një trafik i rënduar. Me përfundimin e saj dhe kur nesër nis dhe java e punës për pjesën më të madhe të pushuesve, bën që e diela pasdite të kthehet në një sfidë më vetë për ato, pasi janë të detyruar të presin me orë të tëra në trafik. Gjatë pasdites pushuesit janë kthyer nga plazhet duke krijuar trafik të rënduar dhe radhë kilometrike mjetesh në Orikum-Vlorë dhe Lezhë-Milot. Në qarkun e Vlorës, ku pushuesit kthehet nga bregdeti i jugut, ka problematikë më e theksuar është në aksin rrugor Orikum -Vlorë, ku radha e mjeteve në rrugë është kilometrike duke shkaktuar një trafik të rënduar. Makinat lëvizin shumë pak duke mbetur të bllokuara në trafik për orë të tëra.Ky trafik shkaktohet nga dyndja e madhe e pushuesve, të cilët kthehen nga ditët e plazhit në jug. Gjithashtu në këtë aks rrugor po punohet duke bërë që fluksit të lartë të pushuesve t'u shtohet edhe kjo problematikë. Dyndja e menjëhershme e pushuesve për t'u larguar nga plazhi i Shëngjinit, ka krijuar trafik mjaft të rënduar edhe në aksin Lezhë-Milotit. Patrulla të policisë janë vendosur në disa pika që bëjnë të mundur orientimin e makinave dhe mbarëvajtjen e situatës gjatë trafikut të rënduar.

Kategori të tjera

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha