Qeveria 'Rama 3' aktivistja Gjikondi: RAMA ndëshkoi figurat që s'punuan për Partinë por për veten

3 Shtator 2021, 13:31 | Përditesimi i fundit: 2021-09-03 13:56:34

12 gra e 5 burra do të jenë anëtarët e rinj të qeverisë “Rama 3”, siç bëri me dije dje kryeministri Edi Rama gjatë prezantimit të emrave. Për aktivisten Brizida Gjikondi ky është një tregues emancipimi dhe ditë e shënuar për gratë në historinë e tyre.

“Dje ditë e shënuar për gratë shqiptare në historinë e tyre. Të kesh gati 70% të qeverisë të përbërë nga femra është lajm shumë i mirë. Kjo valë emancimi për gruan shqiptare ka përcjellë vetëm mirë. Rama tha se nuk është ideja iume për të bërë njëmodel të emancipuar grash por gjeta vendin e duhur në kohën e duhur. Emancipimi për mua është pikë kyçe. Për mua është arritje e madhe”, tha Gjikondi.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha