Rafaelo sipas zonjës Albana

15 Shtator, 13:14

Rafaelo sipas Albanës

200 gr pluhur kokosi

200 gr ricotta ose gjizë pa kripë

100 gr lajthi  e bluar

200 ml qumësht të kondensuar

4 lgj sheqer pluhur

1 lugë kafeje vanilje

Lëkurë portokalli

Përgatitja:

Përziejmë së bashku 100 gr pluhur kokosi me gjizën pa kripë (ose ricotta), lajthitë e bluara, qumështin e kondensuar, sheqerin pluhur, vaniljen, kanellën dhe pak lëkurë portokalli të grirë imët. I trazojmë mirë dhe brumin e përgatitur e vendosim të qendrojë në frigorifer.

Më pas realizojmë bonbone sa një kokërr arre dhe i pudrosim me pluhur kokosi dhe i kemi gati për t’i servirur.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha