Rama takim me sipërmarrjen private: Diskutime për rritjen e mëtejshme të pagës

17 Mars, 11:22 | Përditesimi i fundit: 2023-03-17 15:49:44

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me bizneset e mëdha për të diskutuar për rritjen e mëtejshme të pagave. Nga 1 prilli paga minimale do të shkojë në 40 mijë lekë, por Rama thotë se është e rëndësishme që pagat të rriten dhe më tej dhe për këtë është e rëndësishme që të ketë një bashkëpunim edhe me biznesin privat.

Kategori të tjera