Ramabaja për situatën në veri: Qeverisë Kurti i ka mbetur "patatja e nxehtë" në dorë

1 Gusht, 16:06

Analisti nga Kosova Sadri Ramabaja në një komunikim me Report Tv thotë se situata e tensionuar në veri është produkt i një marrëveshje të keqe të nënshkruar në vitin 2013-të. Drejtori i Institutit Gjeopolitik sqaron se qeverisë Kurti tashma i ka mbetur "patatja e nxehtë" në dorë dhe nënvizon se Kryeministri Rama pas kësaj që ndodhi duhet t'i japa fund përrallës "Open Balkan".

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha