Reali 'bën ligjin', mposht Barcelonën dhe ka kreun! Liverpool poshtëron M.United në supersfidën e Premier League

24 Tetor, 20:22

El Clasico e parë e sezonit në La Liga i ka takuar Real Madrid. Skuadra ‘galaktike’ ka mposhtur me rezultatin 1-2 katalansit, duke i treguar se do ta kenë thuajse të pamundur për të luftuar për titullin kampion.

Ndeshja në ‘Camp Noun’ e mbushur plot me tifozë u zhbllokua në minutën e 32 nga mbrojtësi Alaba, i cili vulosi edhe shifrat e pjesës së parë. Barcelona u përpoq të reagonte, por në minutën e 93 Lucas Vasquez vrau çdo shpresë të kalanasve, duke dyfishuar rezultatin. I vetmi detaj pozitiv për Barcelonën në këtë ndeshje ishte goli i Aguerro-s, i pari për argjentinasin në këtë sezon që vlejti vetëm për statistike në minutën e 97.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha