Reshjet e dendura shkaktojnë përmbytje të reja në Gjermani, Itali dhe Austri

27 Korrik, 14:52

Gjermania përsëri është përballur me stuhi dhe reshje të dendura, sidomos në rajonin juglindor të Bavarisë. Ekipet e emergjencës u desh të ndërhynin në disa raste. Autoritetet lokale në Bavari njoftuan se rreth 70 litra shi për metër katror ranë brenda një ore në qytezën Sonthofen.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha