Ripopullimi i qytetit fantazmë Varosha mes Qipros Turke dhe Greke, shkakton reagime të shumta ndërkombëtare

24 Korrik, 11:24

Ripopullimi i qytetit fantazmë të Varoshës me Qipros Turke dhe asaj greke ka ngjallur shqetësim në arenën ndërkombëtare. BE dhe OKB, kanë kritikuar lëvizjen e presidentit Ersin Tatar dhe presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan për popullim e 3.5 km të qytetit bregdetar.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha