Rusia zyrtarizon tërheqjen nga Këshilli i Evropës! 10 shpërthime në Kherson, 1 viktimë

23 Nëntor 2022, 16:20

Të paktën një person vdiq dhe katër të tjerë u plagosën në një bombardim rus të Khersonit. Kjo duket si një hakmarrje e Putin pas tërheqjes së forcave ruse nga ky rajon.

Kategori të tjera