Samiti i G7, liderët zbulojnë sot planin global të veprimit anti-pandemi

12 Qershor, 12:14

Liderët e G7 do të angazhohen për të përdorur të gjitha burimet e tyre për të mposhtur krizën e shkaktuar nga pandemia.

Në ditën e dytë të samitit të tyre në Cornëall, ata do të bëjnë një deklaratë që përcakton një sërë masash që synojnë ta arrijnë dhe qëllimi kryesor mbetet që të zvogëlohet koha e nevojshme për zhvillimin e vaksinave nën 100 ditë.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha