Sezoni i ri ngre 'siparin' në Europë! Sot Superkupa e Anglisë dhe Gjermanisë! Në ishull përballen sulmuesit 100 milionë eurosh

30 Korrik, 12:38

E shtuna e 30 korrikut nis zyrtarisht sezonin e ri të futbollit në Europë, pasi fillimisht në Angli do të luhet Superkupa mes Manchester City-t kampion të Premier League dhe Liverpool-it kampion të FA Cup. Ky trofe është i vetmi që Jurgen Kloop nuk ka fituar ende me Liverpool-in, ndërsa me mjaft interes në orën 18:00 në stadiumin ‘King Power’ pritet për t’u parë përballja e dy sulmuesve nga 100 milionë euro që janë blerë në merkato.

Kategori të tjera