SHBA-ja dhe Gjermania arrijnë marrëveshjen për Nord Stream 2! Polonia dhe Ukraina e shikojnë vendimin si të pamjaftueshëm!

22 Korrik, 13:50

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Gjermania arritën një marrëveshje që do të lejojë përfundimin e tubacionit të gazit rus në Evropë, “Nord Stream 2”, pa vendosjen e sanksioneve të mëtejshme nga SHBA-ja.

Sipas kësaj marrëveshjeje Gjermania dhe SHBA, do të bëjnë të pamundurën që të kundërshtojnë  çdo përpjekje të ardhshme ruse për të përdorur tubacionin si një mjet politik.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha