Sondazhi/ Shqiptarët kundër Berishës, 74.5% thonë se duhet të paraqitet në SPAK! (15 Nëntor 2023)

16 Nëntor, 07:05

Rezultatet e sondazhit të Report Tv të prezantuara në emisionin "Repolitix" tregojnë se 74.5% e qytetarëve mendojnë se Sali Berisha duhet të paraqitet në SPAK për t’u përballur me drejtësinë për aferën e privatizimit të ish-kompleksit Partizani, edhe pa një autorizim nga parlamenti. Qytetarët janë pyetur dhe janë përgjigjur për disa tema të tjera të nxehta të politikës sot, si marrëveshja Shqipëri-Itali për emigrantët.