Sot 103-vjetori i vdekjes së Ismail Qemalit, babait të Pavarësisë së Shqipërisë! Kryeministrit të parë të shtetit shqiptar

24 Janar, 12:27

Sot shënohet 103 vjetori i vdekjes së Ismail Qemalit, i cili i pasi ia dorëzoi pushtetin Komisionit Ndërkombëtar u nis bashkë me familjen për në Francë dhe ndërroi jetën në 24 janar 1919 në Peruxhia por u varros në oborrin e Teqesë në Kaninë, mbi Vlorë

Kategori të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha