Sot 77 vite nga sulmi i parë bërthamor në Hiroshima! Qyteti i frikësohet garës së re të armëve mes luftës Rusi-Ukrainë, lutet për paqe

6 Gusht, 16:25

Hiroshima kujton të shtunën bombardimin atomik 77 vjet më parë, ndërsa zyrtarët, përfshirë kreun e Kombeve të Bashkuara, paralajmëruan kundër ngritjes së armëve bërthamore dhe rritjes së frikës për një tjetër sulm të tillë në mes të luftës së Rusisë ndaj Ukrainës.

Kategori të tjera