Sot Samiti i BE, Tirana nën masa të rrepta sigurie! Berisha thërret protestë në Bulevardin 'Dëshmorët e Kombit'

6 Dhjetor 2022, 08:30 | Përditesimi i fundit: 2022-12-06 11:13:26

Në këtë ditë historike për Tiranën kur do të mblidhen liderët europianë, Sali Berisha do të mbajë protestë kryeqyteti do të jetë nën masa të rrepta sigurie. Ish kryeministri nuk është tërhequr nga masat e marra në kuadër të samitit BE-Ballkani Perëndimor dhe ka shpërfillur faktin që autoritetet i kanë refuzuar lejen për të protestuar në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ para kryeministrisë.

Kategori të tjera