Spahiu: Partitë nacionaliste fituan në PE se janë kundër emigrantëve dhe kundër Ukrainës

10 Qershor, 19:49 | Përditesimi i fundit: 2024-06-10 20:49:46

Juristi Kreshnik Spahiu në emisioni ‘Studio Live’ në Report Tv ka bërë një analizë të zgjedhjeve në parlamentin Evropian, ku forcat politike europiane të djathta performuan fuqishëm në zgjedhjet europiane. Juristi Spahiu tha për gazetarin Arbër Hitaj se partitë nacionaliste fituan në PE, sepse janë kundër emigrantëve dhe kundër Ukrainës.