Studentët në protestë para Ministrisë për Report Tv: Nuk jam kundër vaksinimit por kundër detyrimit! Jam këtu për motrën, unë e kam bërë vaksinën

18 Tetor, 11:39

Para ministrisë së Arsimit janë mbledhur disa dhjetëra studentë që po protestojnë kundër vaksinimit të detyruar.

"Të futemi në mësim si të gjithë studentët, dhe jo të bëhet kjo përccaarje kaq e madhe. Nuk jam kundër vaksinimit, jam pro, por jo kundër vaksinimit të detyrueshëm. Këtu ka edhe studentë që e kanë bërë vaksinën dhe janë këtu që pjesa që nuk do ta bëjë vaksinën të mos diskriminohet", ka thënë njëri prej tyre për gazetaren e Report Tv, Rovena Cerka.

Ndërsa një tjetër thotë se është i vaksinuar por po proteston për motrën.

"Jam student i vaksinuar, vij këtu për të protestuar për motrën e cila nuk do ta bëjë vaksinën. Ka një padrejtësi ndaj studentëve që ende nuk e kanë vendosur që duhet ta bëjnë vaksinën", thotë një tjetër. 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha