Sulm kamikaz në një xhami në Afganistan, të paktën 16 viktima dhe 32 të plagosur

15 Tetor, 13:09

Të paktën 16 persona kanë vdekur dhe 32 të tjerë janë plagosur pas një shpërthim në një xhami shiite gjatë lutjeve të së Premtes në qytetin afgan, Kandahar.

Shpërthimi ndodhi në xhaminë Iman Bargah. Fotografitë nga vendi i ngjarjes tregojnë dritare të copëtuara dhe trupa të shtrirë në tokë, ndërsa të tjerët përpiqen të ndihmojnë.

Kategori të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha