Supë me mish pule dhe makarona fidhe nga zonja Albana

19 Janar, 11:27 | Përditesimi i fundit: 2023-01-19 15:01:39

Supë me mish pule dhe makarona fidhe

Përbërësit:

  • 1 pulë e vogël
  • 200 gr makarona fidhe
  • 1 karrotë
  • 1 litër lëng mishi
  • 1 limon
  • 1 tufë majdanoz
  • 2 copë djathë bebe
  • Kripë, piper

Përgatitja:

Fillimisht vendosim pulën të ziejë, më pas e ndajmë nga kockat dhe mishin e pulës e bëjmë në fije. Në lëngun e mishit të cilin e kullojmë vendosim makaronat fidhe, karrotën të grirë në rende, kripën dhe piperin dhe e leme të ziejë për 10 minuta, Në fund shtojmë tek supa mishin e pulës, djathin bebe, lëngun e limonit dhe majdanozin e grirë imët.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha