Superliga mbetet pa gola, ikin Skuka dhe Xhixha! Partizani fiton 1.15 mln euro në merkato, Tirana rikthen në futbollin shqiptar Kristal Abazajn

23 Janar, 15:33

Dy golashënuesit kryesorë të Superligës Redon Xhixha i Tiranës dhe Xhuliano Skuka i Partizanit zhvilluan ndeshjet e fundit në futbollin shqiptar këtë fundjavë, pasi janë trasderuar në skuadra të ndryshme në Europë. Ndryshe nga Partizani, Tirana ka gjetur menjëherë zëvendësuesin, duke firmosur me futbollistin e kombëtares Kristal Abazaj.

Kategori të tjera