Taksimi i profesioneve të lira, eksperti i ekonomisë: Do të krijohet kaos në treg, ka premisa të krijojë evazion fiskal

31 Mars, 12:16

Një ditë më parë Kuvendi miratoi dje ligjin e tatimit mbi të ardhurat, por ky ligj sipas ekspertit të Ekonomisë, Eduart Gjokutaj, do të krijojë kaos të treg. I ftuar në emisionin ‘Sot Live në Shqipëri’, Gjokutaj tha se humbet ekonomia dhe se ka premisa për evazion fiskal. 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha