Tapeti i kuq për Putinin, një ceremoni luksoze në Phenian

19 Qershor, 13:41 | Përditesimi i fundit: 2024-06-19 13:41:54

Një ceremoni luksoze dhe një paradë madhështore ushtarake është zhvilluar në sheshin kryesor të Phenianit për të mirëpritur presidentin rus Vladimir Putin në Korenë e Veriut.