Të nisësh gjithçka nga zero, Rafaela Rica ju tregon ‘sekretet’ si të jeni të sukseshëm në biznes

21 Tetor, 11:00

Rafaela vlerësohet si një nga zonjat më të suksesshme të angazhuara në bizneset shqiptare. Ajo e nisi rrugëtimin e saj në botën e sipërmarrjes në një moshë fare të re, kur ishte vetëm 22 vjece duke çarë përmes një mali me paragjykime ndaj femrave nga zonat veriore, në një treg reklamash të paqëndrueshëm dhe pa rregulla të sakta.

Iceberg communication tashmë pothuajse dy dekada në tregun shqiptarë ofron shërbimet të ndryshme, per te gjithe llojet e reklamave, organizim evenimentesh, prodhim dhe tregtim materialesh promocionale si dhe dekore sezonale.

Megjithatë rruga drejt suksesit dhe ngritjes së një biznesi nuk është aspak e lehtë, ashtu si të gjithë vështirësitë e kanë ndjekur edhe Rafaelën. Ajo në një intervistë për emisionin ‘Rreze Dielli’ në Report Tv trrëfen gjithcka nga ëndrrat e një vajze të re tek rrugëtimi I vështirë  për të arritur synimet e saj.

Tashmë me një biznes të konsoliduar në treg, Rafaela përpiqet që të qëndrojë gjithmonë me hapin e kohës, duke i vendosur vetes qëllime dhe synime të reja, jo vetëm për të qenë lider por edhe për të sjell mundësi të reja. 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha